Hastalarımız İçin

Fıtık Merkezi olarak çalışma prensiplerimizin ilk başında insan hakları ve hasta hakları vardır. Hastalar arasında din dil ırk ve sosyal sınıf ayrımı yapmadan herkese eşit ve standart hizmet veririz. Fıtık hastanın sosyal güvencesi veya ekonomik durumuna göre farklı kalitede malzeme hiç bir zaman kullanmayız. Bu nedenle göbek fıtığı için açık ve kapalı yönteme göre fiyatlarımız sabittir ve hastadan hastaya değişmez. Kesi yeri fıtıkları için kullanacağımız yamanın boyutu ve vida sayısına göre ameliyat öncesi kesin rakam hesaplayıp hastamıza bildiririz. İlave ödeme veya olumsuz bir sürpriz ile karşılaşmazsınız.

hk fitik op

İkinci prensibimiz kanıta dayalı modern tıp uygulamalarından hiç bir zaman ayrılmadan dünyada yapılmakta olan kabul görmüş tedavileri uygularız. Açık ameliyatta onlay, kapalı ameliyatta inlay yerleştirdiğimiz yamalar kullanırız.

Her hastamızı kendi yakınımız gibi görür, kendimize yapılmasını istemeyeceğimiz hiç bir tıbbi uygulamayı hastalarımıza teklif etmeyiz, yapmayız. Her yıl fıtık konusunda ulusal ve uluslararası kongre ve bell, başlı toplantıları takip ederiz, buradaki yenilik ve gelişmeleri izleriz. Başarısı kanıtlanmış güvenli teknik veya malzemeyi ülkemizde uygulamada öncü olmak isteriz: örneğin balonlu yama uygulaması gibi.

Eşit, standart ve kanıta dayalı hizmet anlayışımızı şu şekilde somutlaştırabiliriz:

1-Hastalarımızla göbek fıtığı ve kesi yeri fıtığı ameliyatı ile alakalı her zaman en detaylı bilgileri paylaşırız. Hastamızın soru sormasını cesaretlendiririz. Hastaların sorularına sabırla ve keyifle cevap veririz. Göbek fıtığı ve kesi yeri fıtığı için alternatif ameliyat veya anestezi yolları varsa bunları da hastaya fayda ve riskleri ile beraber anlatır, karar vermesinde yardımcı oluruz.

2-Göbek ve kesi yeri fıtığı ameliyatlarında bazı acil ameliyatlar dışında her zaman yama kullanırız. Yama ile yapılan ameliyatların insanın kendi dokusu ile yapılan onarımlardan daha üstün ve dayanıklı olduğuna inanıyoruz. Günümüzde kullandığımız kaliteli yamaların bugüne kadar hiç reaksiyon yaptığını ve hastamıza bir zarar verdiğini görmedik. 

3-Her zaman dünyadaki en iyi malzemeleri kullanırız. Özellikle ömür boyu hastanın içinde kalacak yama ve vidaların ABD menşeli markalardan seçeriz. Hiç bir zaman uzak doğu veya yerli üretim yama - vida kullanmayız. 

4-Her zaman hastamıza ameliyat raporu veririz. Bu ameliyat raporunda hastamızın fıtığının tipi, yapılan ameliyat şekli, kullanılan yamanın cinsi, yamanın konduğu katman ve yamanın buraya nasıl tutturulduğu belirtilmiştir. Her fıtık ameliyatı raporumuzda, kullanılan kalıcı tıbbi malzemenin etiketleri yapıştırılmıştır. Bu etiketlerde, yamanın veya vidaların markası, modeli, lot numarası, son kullanma tarihi gibi son derece değerli bilgiler vardır.

5-Her zaman ameliyattan önce hastaya kesin bir fiyat veririz. Bu fiyat hastanın bu hastalıkla ilgili ameliyat sonrası 1 yıla kadar kontrolleri de dahil tüm giderlerini içerir. Hastaya söylenen rakam dışında ilave masraf  çıkmaz.

6-Hastalarımız için her zaman ulaşılabilir oluruz. Asistanım Merve AY ve ben mutlaka ameliyat ettiğimiz her hastaya telefon numaralarımızı veririz. İhtiyacınız olduğunda bizlere kolayca ulaşırsınız, başka hekimlere soru sormak danışmak durumunda kalmazsınız.

Ameliyat ettiğimiz hastalara hiç bir zaman garanti içeren sözler vermeyiz: bunu meslek etiği açısından doğru bulmayız ancak FITIK MERKEZİ OLARAK şu konularda kesinlikle söz verebiliriz:

Kasık fıtıklarında HER ZAMAN yama kullanırız.

HER ZAMAN en iyi yamaları kullanırız.

HER ZAMAN hastaya ameliyat raporu veririz.

HER ZAMAN ulaşılabilir oluruz.

Hasta hakları ve insan haklarını HER ZAMAN dikkate alırız.

HER ZAMAN kanıta dayalı modern tıp uygulamalarını takip ederiz.

Yeniden ikinci kez steril edilmiş yama HİÇ BİR ZAMAN kullanmayız.

Hastayla konuştuğumuz fiyat dışında HİÇ BİR ZAMAN ilave masraf çıkartmayız.

Kendimize yapılmasını istemediğimiz uygulamayı HİÇ BİR ZAMAN hastamıza yapmayız.

HİÇ BİR ZAMAN hastamızı yarı yolda bırakmayız.

 

 

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile